Developer Experience / Platform Engineer

TOPdesk Magyarország Kft.

Standszám:

C48

Teljesen automatizáltad az otthonodat, legszívesebben minden héten kipróbálsz egy új Linux disztribúciót, vagy folyamatosan egy Raspberry Pi projekten dolgozol? Szereted a legmodernebb technológiákat alkalmazni? Akkor teljes a napod, ha kijavítottál egy build pipeline-t vagy end-to-end tesztet, és ezért a kollégáid hőse lettél? Csatlakozz a TOPdesk Development Experience csapatához!

Mire számíthatsz?
Fő feladatod fejlesztőtársaid mindennapi munkájának megkönnyítése lesz. Új eszközöket választasz és vezetsz be, és megtanítod a fejlesztőket ezek használatára. Értelmezed az eredményeket, és a csapattársaiddal együtt új munkafolyamatokat vezetsz be a fejlesztőcsapatokban. Míg a fejlesztő kollégáid főként arra fókuszálnak majd, hogy szép, funkcionális és mindenekelőtt felhasználóbarát szoftvert hozzanak létre az ügyfelek számára, addig te az ezt megelőző lépésekre koncentrálsz.

Különböző eszközök szkriptelésével és konfigurálásával támogatod a programozókat. Milyen eszközökről is van szó? Ez teljesen rajtad múlik. Beszélgetsz majd és kutatásokat végzel fejlesztői csapatainkkal, valamint az üzemeltetéssel és az IT-vel együttműködve. Elmélyülsz azokban az akadályokban és nehézségekben, amelyekkel ezek a csoportok szembesülnek. Mindezen információk birtokában elindulva megoldásokat keresel. Emellett természetesen tisztában vagy a programozás legújabb fejlesztéseivel, és lelkesen mutatsz be új eszközöket és folyamatokat kollégáidnak.

És ez még nem minden! A csapat által bevezetett eszközök, illetve az infrastruktúra karbantartása és frissítése is a feladatod lesz. Végül pedig támogatást nyújtasz más fejlesztőknek, akiknek problémáik vagy kérdéseik vannak ezekkel az eszközökkel kapcsolatban.

Hol fogsz dolgozni?
A Platform Layerhez csatlakozol majd, és a Developer Experience csapat részévé válsz. Ez a csapat jelenleg öt másik Developer Experience / Platform Engineer kollégából áll Delftben, Tilburgban, Kaiserslauternben, Koppenhágában és Budapesten. Csapatod folyamatos kapcsolatban áll a TOPdesk tizenöt fejlesztői csapatával, az üzemeltetési csapattal és az IT-vel, hogy kiváló fejlesztői élményt nyújtson.

Téged keresünk, ha:
– 2-5 év releváns munkatapasztalattal rendelkezel,
– szereted megoldani vagy javítani a technikailag komplex, fejlesztést akadályozó tényezőket,
– érdekes számodra az infrastruktúra kiépítése és tesztelése,
– van affinitásod a programozáshoz és az üzemeltetéshez,
– kiválóan kommunikálsz, és tudod, hogyan kell ösztönözni a változásokat,
– mindig előre tekintesz, és a fejlesztés következő lépésére koncentrálsz.

Ismerősnek hangzanak a következő kifejezések, és van már bennük tapasztalatod:
– Delivery/deployment pipelineok, például Jenkins és GitLab CI,
– Docker és Helm,
– Linux,
– VM Management,
– Configuration management eszközök, például Puppet és/vagy Ansible,
– Dependency management eszközök, például Gradle, Maven, Renovatebot, Sonatype Nexus vagy npm,
– Monitoring és alerting eszközök, mint például a Prometheus és a Grafana.

Amit kínálunk:
szabadságot a munkádban,
innovatív környezetet, ahol számít a véleményed,
fejlődési lehetőségeket: két hetente egy napot személyes fejlődésedre fordíthatsz, lehetőséged van konferenciák látogatására is (évente egyszer saját konferenciát is szervezünk),
nemzetközi munkakörnyezet: napi szinten kommunikálunk holland és német munkatársainkkal,
nyitott vállalati kultúrát, családias légkört, és segítőkész munkatársakat
értékeket, amiket képviselünk: szabadság, bizalom és felelősség.