Fejlesztés módszertani referens

MK, EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság

Standszám:

A7

A Helyettes Államtitkárság feladatkörébe tartozik a Közigazgatás- és Közszolgáltatás-fejlesztés Operatív Program, valamint a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz végrehajtása. Ennek keretében számos ágazat és szakterület fejlesztéséhez kapcsolódó projektek támogatását végzi, sokrétű feladatellátás során, a projektek életútját követve. Ebbe a nagy csapatba keresünk munkatársat.

Főbb feladatok:

 Szakmai támogatás nyújtása az irányító hatóság munkatársai részére a felmerülő eljárásrendi, szakmai, elszámolhatósági kérdések megoldásában.
 Gondoskodik az irányító hatóság egységes munkavégzéséről. Koordinálja a folyamatokat, szakmai anyagokat készít, az irányító hatóság munkatársainak belső szakmai képzéseket szervez.
 Felelős a belső eljárásrendek, szabályzatok, módszertanok, útmutatók, sablonok kidolgozásáért.
 Elvégzi az európai uniós társfinanszírozásban megvalósuló programokhoz kapcsolódó monitoring- és információs rendszereket érintő fejlesztések véleményezését.
 Véleményezi az előkészítés alatt álló koncepciókat, fejlesztési programokat, stratégiai jelentőségű dokumentumokat.
 Aktívan részt vesz a DIMOP felhívások megjelentetésével kapcsolatos feladatokban.
Pályázatai feltételek:
 Felsőfokú végzettség,
 EU-s projektek kezelésében szerzett minimum 1 éves projektmenedzsment tapasztalat (irányító hatósági oldalon),
 Microsoft Office alkalmazások magas szintű ismerete,
 stratégiai gondolkodás, strukturálásra való képesség,
 precizitás, rugalmasság, önálló és pontos munkavégzési képesség,
 választékos kommunikáció szóban és írásban egyaránt,
 csapatorientáltság, kezdeményezőkészség,
 büntetlen előélet,
 magyar állampolgárság.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

 Európai Uniós társfinanszírozás keretében megvalósuló programok, projektek átfogó ismerete (jogszabályi háttér, szabályozási környezet, eljárásrendek ismerete),
 FAIR (EUPR, EPTK) rendszer ismerete,
 angol nyelv legalább középfokú ismerete,
 közigazgatási területen szerzett tapasztalat,
 projekt szemlélet, lényeglátás.
Amit kínálunk:
 EU-s projektekhez kapcsolódó, sokrétű, változatos feladatok stabil, kiszámítható mun-kahelyen: a közigazgatás rendszerének megismerésén túl lehetőség nyílik a fejlesztés-politikai ismeretek elmélyítésére,
 fejlődési lehetőség,
 fiatalos, lendületes csapat,
 határozatlan idejű kormányzati szolgálati jogviszony,
 modern irodai munkakörnyezet,
 versenyképes fizetés, cafetéria juttatás.

A pályázat részeként benyújtandó iratok:

 A pályázó szakmai életútját bemutató fényképes önéletrajz bruttó fizetési igény megjelölésével,
 motivációs levél,
 végzettséget, szakképzettséget, nyelvismeretet igazoló dokumentumok másolata,
 nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot az eljárásban résztvevők megismerhetik,
 nyilatkozat büntetlen előéletről.

Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Soroksári út 30-34.