Gyakornok a csomagolástervezés területén

AUDI HUNGARIA Zrt.

A logisztikai tervezés terület csomagolástervezéssel foglalkozó csoportjának fő funkciója a világ legnagyobb motorgyárába beérkező alkatrészekhez és az itt előállított termékekhez (fő komponensek, motorok) kötődő teljes körű csomagolástervezési koordináció. Alapvető cél, hogy az alkatrészek, valamint a kész motorok a gyártás befejezésétől a teljes ellátási láncon át a beépítési helyig mennyiségük és minőségük megóvásával, a logisztikai folyamatokba beilleszthetően, az ergonomikus kezelést és a minimális környezetterhelést lehetővé téve a leggazdaságosabb módon jussanak el. A termékbevezetések (új fejlesztésű motorok) új logisztikai folyamatokat követelnek meg, amelyek új csomagolások, innovatív logisztikai eszközök tervezését teszik szükségessé. A csapat tevékenységét képezi még a normál szériaellátástól eltérő készletezési stratégiák egyutas csomagolási megoldásokkal történő támogatása, az áruátvétel átcsomagolás szakmai felügyelete, valamint a többutas göngyölegek készletmonitoringja. A csomagolásokon túl az in-house logisztikai folyamatokhoz kötődő speciális gördülő állomány és egyéb logisztikai eszközök tervezése is a terület fókuszkörébe tartozik.

Következő feladatok várnak Önre

Szakterületi kollégák támogatása az alábbi területeken:

– Elemzések, statisztikák készítése
– Csomagolási egyeztetések lefolytatása a társterületekkel
– Guruló eszközpark, csomagolóeszközök koncepciótervezése
– Csomagolási utasítások készítése
– Árubeérkezések ellenőrzése csomagolás szempontjából
– Mintakiküldések adminisztrációja

Amit megtanulhat a területen:

A terület lehetőséget nyújt 3D-s szimulációk elvégzésére alkatrészekkel és a hozzájuk – tervezett csomagolásokkal. Emellett csomagolási koncepciók kidolgozásában, tesztelésében tudja megismerni az egyes anyagfajtákat és azok megmunkálását az adott alkatrész érzékenységének tükrében. A csomagolástechnikai ismeretek elsajátítása mellett a területen lehetőség van a nyelvi kompetenciáknak megfelelően külföldi partnerekkel való kapcsolattartásra, amely által a gyakornok kollégáknak lehetősége nyílik a szaknyelv elsajátítására is.

Ön az ideális jelölt, ha

– Főiskolai vagy egyetemi tanulmányokat folytat logisztikai, műszaki vagy közgazdasági szakon, és aktív nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal rendelkezik
– Legalább heti 4 munkanapot vállalni tud
– Legalább 6 hónap gyakorlati időt el tud tölteni vállalatunknál
– Terhelhető, önálló személyiség, aki számára fontos a teljesítményorientáltság
– Kiváló kommunikációs képesség, komplex gondolkodás, analitikus látásmód, pontos, precíz munkavégzés jellemzi és jó az időgazdálkodása
– Érdeklődik az autóiparban használt csomagolástechnikai megoldások és az ezekhez kapcsolódó folyamatok iránt

Előny:

– Logisztikai elméleti ismeretek megléte
– Műszaki tapasztalat
– Középfokú német vagy/és angol nyelvtudás