Gyakornok – Járműfejlesztés – Szilárdsági mérések és fárasztóvizsgálatok

AUDI HUNGARIA Zrt.

Standszám:

Innovatív munkakörnyezet, változatos feladatkör

A járműfejlesztésen belül a szilárdsági analízis csoport jármű- és motorkomponensek terhelési viszonyainak meghatározásával és élettartam-vizsgálataival foglalkozik. Az alkatrészekkel szemben támasztott szilárdsági követelmények biztosításához elsősorban méréseket és fárasztóvizsgálatokat alkalmazunk.
A méréseket a vizsgált komponensek valós környezetéből származó terheléseinek meghatározására használjuk. Gyorsulásmérő szenzorok, illetve nyúlásmérő bélyegek segítségével mérjük a vizsgálandó komponensek lokális gyorsulásait és alakváltozási állapotát, majd ebből határozzuk meg a terhelések idő- és frekvenciatartománybeli lefutását.

Következő feladatok várnak Önre
– Támogatás nyújtása a VW-konszernben egyedülálló, az elektromos hajtások rotorjait vizsgáló centrifugális vizsgálatoknál
– Közreműködés a belsőégésű motorok fő komponensei szilárdsági és élettartam vizsgálatainál
– Támogatás a járműfékpadon végzett méréseknél
– Részvétel a vizsgálatok tervezésében és felépítésében
– Mérőeszközök és berendezések megismerése, mérések során kezelése
– Vizsgálati eredmények kiértékelése és megfelelő dokumentálása

Ön az ideális jelölt, ha
– Gépészmérnök vagy járműmérnöki MSc tanulmányokat folytat, és aktív nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal rendelkezik
– Legalább 4 szemesztert már lezárt a tanulmányaiban
– Minimum 6 hónapos gyakornoki időt vállalni tud
– Kommunikációképes német vagy angol nyelvtudása van
– Alapos ismeretekkel rendelkezik a szilárdságtan és dinamika területén (ideális esetben méréstechnikai ismeretei is vannak)
– Pontosság, precizitás, analitikus szemléletmód, önálló munkavégzés jellemzi