Gyakornok – Konstruktőr – Villamos gépek tervezése

AUDI HUNGARIA Zrt.

A villamos gépek és járműhajtások szakterületének feladata a konszern elektromos meghajtású járművek hajtásláncainak fejlesztése, optimalizálása.

Következő feladatok várnak Önre

– Részvétel az elektromos meghajtású járművek hajtásláncainak optimalizálásában
– Klasszikus gépészmérnöki tervező feladatok: műszaki dokumentációk készítése (3D alkatrészmodellek tervezése, módosítása, vizsgálata, ezekből rajzok készítése, módosítása)
– Egyedi alkatrészek (mérőeszköz, prototípus) tervezése, gyártásának felügyelete
Tűrésszámítások
– Analízistevékenységek (konstrukciós problémák elemzése, megoldási javaslatok készítése), részvétel az ehhez kapcsolódó gyártási folyamatok és technológiák kidolgozásában
– Szoros együttműködés a különböző társterületekkel: kísérleti mérnökökkel, gyártással,
minőségbiztosítással, vagy akár a külföldi fejlesztőközpontokkal

Amit megtanulhat a területen:

– Elektromos meghajtású járművek hajtásláncainak működése
– Tapasztalatok az elméletben tanultakhoz
– Fejlesztési folyamatok a gyakorlatban
– Rendszerek és összefüggések a fejlesztési folyamat során
– CAD tervezőprogram gyakorlott használójává válhat

Ön az ideális jelölt, ha

– BSc vagy MSc szintű gépészmérnök, járműmérnök vagy mechatronikai mérnök tanulmányokat folytat
– Aktív nappali tagozatos hallgatói jogviszonya van
– Legalább 6-12 hónap szakmai gyakorlati időt vállalni tud, legalább heti 3 napban
– Középfokú német (vagy angol) nyelvtudása van
– Magabiztosan használ CAD-programokat (PTC Creo Parametric előny), műszaki rajzokat értelmezni tud
– Villamos gépek szerkezetének és működésének ismerete előnyt jelent