Karbantartó villamosmérnök

TDK

Standszám:

B32

A gyártótevékenységekhez szükséges gépek, berendezések és gyártósorok folyamatos rendelkezésre állásának biztosítása a különböző karbantartási stratégiák alkalmazásával.

Feladatok és elvárások:
Corrective maintenance

Gépek, berendezések és gyártósorok műszaki állapotának folyamatos figyelemmel kísérése, szükség esetén beavatkozások elvégzése.
Gépek rendelkezésre állási idejének stabilizálása, növelése.
Dokumentált javítások, információk ellenőrzése (SAP PM, MES)
Az üzemvitelhez szükséges pótalkatrészek meghatározása és raktárkészletre való felépítése
Preventive maintenance

Karbantartási utasítások ellenőrzése és módosítás kezdeményezése
Megelőző karbantartó tevékenységek szervezése, ellenőrzése (SAP PM, MES)
Gépek, berendezések dokumentációjának biztonsági mentéseinek aktualizásálása
Predictive maintenance

Időszakos állapot alapú ellenőrzés végzése
A gépek, berendezések működéséhez szükséges kifutó alkatrészek kiváltása
Gépépítési/gépfejlesztési projekteknél közreműködés.

Karbantartási mutatók, célok elérésében való aktív részvétel

A kollégák és a műszakos karbantartók szakmai támogatása

Kapcsolattartás: üzemvezető, mérnöki állomány, műszakvezető, gépbeállító, karbantartó, gép- és segédanyag beszállító valamint külsős szervizek

Szükséges végzettség / képesítés:
Felsőfokú végzettség / középfokú végzettség és több éves szakmai tapasztalat

PLC programozási ismeretek (Siemens STEP5, STEP7, TIA, TwinCAT, Mitsubishi stb.)

Hajtástechnikai ismeretek (Simodrive, Bosch-Rexroth, stb.)