Program tervezési referens

MK, EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság

Standszám:

A7

A Helyettes Államtitkárság feladatkörébe tartozik a Közigazgatás- és Közszolgáltatás –fejlesztés Operatív Program, valamint a Digitális Megújulás Operatív Program végrehajtása. Ennek keretében számos ágazat és szakterület fejlesztéséhez kapcsolódó projektek támogatását végzi, sokrétű feladatellátás során, a projektek életútját követve. Ebbe a nagy csapatba keresünk munkatársat.

Főbb feladatok:

Részvétel az európai uniós forrásból megvalósuló digitális fejlesztéseket támogató operatív program tervezésében és szakmai megvalósításának nyomonkövetésében, amelynek keretében feladatod lenne:  a kapcsolódó tervezési dokumentumok előállítása és módosítása  támogatási felhívások, útmutatók elkészítése, megjelentetése, szükség szerinti módosítása,
 kapcsolattartás az érintett szakmai szervezetekkel,
 részvétel a támogatott projektekben szereplő szakmai vállalások nyomon követésében,  az operatív programokhoz, projektekhez kapcsolódó jogszabályok, stratégiai jelentőségű dokumentumok szakmai szempontú véleményezése.

Pályázati feltételek:

 felsőfokú végzettség,
 angol, német vagy francia nyelv legalább középfokú ismerete,  európai uniós programok/projektek tervezésében vagy kezelésében vagy megvalósításában szerzett legalább 2 éves tapasztalat,  európai uniós támogatás kezelés jogszabályi hátterének, szabályozási környezetének, eljárásrendjének ismerete,
 MS Office alkalmazások felhasználói szintű ismerete,
 büntetlen előélet,
 magyar állampolgárság.
Elvárt kompetenciák:
 jó írásbeli, szóbeli kommunikációs készség,
 lényeglátás, stratégiai gondolkodás, rendszerszemlélet,
 tervezési, koordinációs képességek,
 rugalmasság, önálló és pontos munkavégzés,
 felelősségtudat.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

 Fejlesztéspolitikai területen/fejlesztéspolitikai területhez kapcsolódó tanácsadói területen szerzett tapasztalat,
 valamely releváns ágazati szakpolitikai területen szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk:

 Határozatlan idejű kormányzati szolgálati jogviszony,
 belvárosi munkavégzés,
 változatos, önálló feladatok, új kihívások,
 versenyképes fizetés, cafetéria juttatás,
 rendszeres képzési és folyamatos szakmai fejlődési lehetőség.

A pályázat részeként benyújtandó iratok:

 A pályázó szakmai életútját bemutató fényképes önéletrajz (bruttó fizetési igény megjelölésével),
 motivációs levél,
 iskolai végzettséget, szakképzettséget, nyelvismeretet igazoló dokumentumok másolata,
 nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot az eljárásban résztvevők megismerhetik,
 nyilatkozat büntetlen előéletről.