Villamosmérnök

Nemzetbiztonsági Szakszolgálat

Országos illetékességű költségvetési szervnél végzendő, infrastruktúra fejlesztésre irányuló építési beruházásokban aktívan közreműködő villamosmérnök munkatársakat keresünk.
Határozatlan idejű hivatásos jogviszony a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvényben (HSZT) meghatározottak szerint.
Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő
Próbaidő: 12 hónap

Főbb feladatok, munkák

Részvétel az előkészítési szakaszban:
• önálló vagy egyéb fejlesztésekhez kapcsolódó infrastruktúra fejlesztési cél megfogalmazása, meghatározása
• egyeztetés a fejlesztéssel érintett egyéb társrészlegekkel
• műszaki és pénzügyi feltételek előzetes elemzése
• információ és adatgyűjtés, belső megvalósíthatósági tanulmány készítése
• a fejlesztési projekt idő- és költségtervezetének elkészítése
• vezetői döntéselőkészítő anyag elkészítése

Részvétel a beszerzési eljárásokban:
• a pályázati kiírás műszaki dokumentációjának elkészítése
• közreműködés a műszaki alkalmasság és az értékelési szempontrendszer kidolgozásában
• közreműködés a beszerzési/pályázati kiírás összeállításában
• a beérkezett ajánlatok megfelelőségének vizsgálata, szakmai értékelése, javaslattétel a pályázat nyertesére

Részvétel a tervezési szakaszban:
• tervezési program összeállítása
• a tervezési tevékenység szakági projektmenedzsmentje
• kapcsolattartás az érintett közműszolgáltatókkal
• közreműködés a hatósági engedélyezési eljárásokban
• tervezői és hatósági/szakhatósági egyeztetéseken a munkáltató szakmai képviselete
• belső tervellenőri feladatok ellátása
• folyamatos költségkontroll végrehajtása a rendelkezésre álló fedezetre figyelemmel
• tervmódosítások koordinálása, összehangolása
• a szerződéses teljesítés ellenőrzése, a tervező munkájának értékelése, teljesítésének leigazolása
• közreműködés a pénzügyi lezárásban

Részvétel a kivitelezési szakaszban:
• a kivitelezési tevékenység szakági projektmenedzsmentje
• építési műszaki ellenőri feladatok ellátása
• kivitelezői kooperációkon a munkáltató szakmai képviselete, érdekeinek érvényesítése
• a kivitelezési munka folyamatos ellenőrzése, műszeres vizsgálatok, mérések elvégzése
• a szerződéses teljesítés folyamatos ellenőrzése, költségkontroll
• a kivitelező munkájának értékelése, részteljesítéseinek és végteljesítésének leigazolása
• műszaki átadás-átvételi eljárás lefolytatása
• közreműködés a használatba vételi eljárásban
• a beruházás aktiválása (üzembe helyezése)
• a fejlesztés során megvalósult infrastruktúra átadása az üzemeltetési társrészlegnek

Belső szakértői tevékenység:
• az üzemeltetési társrészleg szakmai munkájának mérnöki támogatása jelentős üzemzavar esetén
• adatok elemzéssel történő értékelése
• hiba okának felderítése
• javaslat hibaelhárításra, megelőző tevékenységek végrehajtására

Egyéb feladatok:
• konferenciákon, rendezvényeken történő részvétel,
• az előzőekben felsorolt tevékenységekkel kapcsolatos adminisztrációs munka elvégzése

Elvárások
• min. Bsc felsőfokú szakirányú (erősáramú villamosmérnök) végzettség
• legalább 3 év építőiparban vagy ingatlan szektorban szerezett szakmai tapasztalat
• határozott, meggyőző kommunikáció
• projekt szemlélet
• precíz, önálló munkavégzés, pro-aktivitás
• kreativitás, jó probléma és feladatmegoldó képesség, szervezőkészség
• pontosság, határidő betartása
• magas szintű MS Office ismeretek

Elvárt gyakorlat

Előnyt jelent
• energetikai, automatizálási és épületinformatikai szakirány
• építőipari projektmenedzsmenti pozícióba vagy tervezésben szerzett szakmai tapasztalat
• építési műszaki ellenőri jogosultság vagy annak megszerzéséhez szükséges gyakorlat megléte
• szakági tervező programok ismerete (pl. WSCAD, AutoCad, Revit, Navisworks)
• BIM tervezési módszer ismerete
• MS Project ismerete
• B kategóriás jogosítvány
• középfokú angol nyelvvizsga

Amit kínálunk:
• hosszú távú munkalehetőség
• regionális jelentőségű, illetve országos kiterjedésű feladatokban való részvétel
• kihívásokkal teli, felelős szakmai munka
• széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség
• szakirányú továbbképzéseken való részvétel

Illetmény és juttatások:
• a HSZT-ben meghatározottak szerint
• kezdő bruttó bér 1.000.000 Ft, amely releváns szakmai tapasztalat megléte esetén emelkedhet
• versenyképes juttatási csomag

Szektor:
• Mérnök
• Teljes munkaidő
• Budapest

Kulcsszavak:
erősáramú villamosmérnök, épületvillamossági szakirány