ALM elemző

OTP Bank

Standszám:

Főbb feladatok:

Napi és havi rendszerességű likviditási riportok (pl.: LCR, NSFR) készítése, elemzése;
Likviditás-előrejelzés: Az üzletágak rövid- és középtávú finanszírozási igényének becslése, likviditási sokkok számszerűsítése, modellezése;
Devizalikviditási riportok, a devizafinanszírozás tervezése, pénz- és tőkepiaci elemzések készítése;
Csoportszintű likviditás és likvid eszköz portfólió menedzsment tevékenység koordinálása;
Rendszeres és eseti vezetői/döntéstámogató elemzések készítése.

Elvárások:

Gazdasági felsőfokú végzettség (Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség, Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány előny),
Statisztikai és Excel modellezési ismeretek,
Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával,
Erős kommunikációs, problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás,
Angol nyelv középfokú ismerete.
Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk

Előnyt jelent:

Hasonló területen (ALM, Treasury, Kontrolling) szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk:

Változatos, lendületes munkavégzés egy fiatal csapat tagjaként,
Hosszú távú, stabil munkahely,
Versenyképes jövedelem
Hazai Bankszektorban egyedülálló tapasztalatszerzési lehetőség csoportszintű ALM területen

Munkavégzés helye: Budapest V. kerület