Biztonságtechnikai mérnök

Információs Hivatal

Amennyiben szeretnéd a tudásodat az ország érdekeinek aktív védelmét szolgáló szervezetben kamatoztatni, és részese lenni egy titkos, és különleges munkát végző csapatnak, valamint nem bánod, ha ez néha külföldi utakkal jár, akkor nálunk a helyed! Akár pályakezdőként is szívesen látunk!

Főbb feladatok:
– komplex biztonságtechnikai védelmi koncepciók (fizikai biztonság) kidolgozása, követelmények meghatározása
– objektum- és információvédelmi rendszerek tervezése és telepítése hazai és külföldi objektumokban
– a mérnöki, tervező feladatok mellett részvétel a helyszíni telepítési feladatokban is
– biztonságtechnikai rendszerek üzemeltetési, karbantartási, hibaelhárítási feladatainak ellátása
– egyedi biztonságtechnikai megoldások fejlesztése, részvétel az elektronikai és mechanikai fejlesztési munkában
– információvédelmi (minősített adat-védelmi) rendszerek tervezése, telepítése hazai és külföldi objektumokban

Ami szükséges a pozíció betöltéséhez:
– biztonságtechnikai mérnöki vagy Villamosmérnöki vagy Mechatronikai mérnöki vagy Műszaki informatikus végzettség
– biztonságtechnikai rendszerek (kamerarendszerek, behatolásjelzők, beléptetők, stb.) ismerete
– IP technológia ismerete
– rendszerszemlélet, analitikus gondolkodásmód, kreativitás
– önállóság, rugalmasság, alkalmazkodó képesség
– legalább középfokú nyelvtudás egy világnyelvből (első sorban angol, német)

Előnyt jelent:
– gyakorlat biztonságtechnikai rendszerek tervezésben, telepítésében
– elektronikai áramkör fejlesztési ismeretek, gyakorlat
– szoftverfejlesztési gyakorlat