Computer Forensic Specialist

Nemzetbiztonsági Szakszolgálat

IT biztonsági események kivizsgálása, többek között a nyílt internet irányából érkező támadások felderítése, malware tevékenységek elemzése, szenzitív adatok kiszivárogtatásának megállapítása, vagy egyéb nem kívánt információbiztonsági események feltárása. Szakértőink a vizsgálatokat automatizált és manuális eszközökkel végzik, a feltárt és beazonosított kártékony kódok analizálására pedig egy szeparált elemző környezet áll rendelkezésre.

A következő feladatokban számítunk Rád:
• Bekövetkezett információbiztonsági események kivizsgálása;
• Hordozható, valamint asztali számítógépek és szerverek vizsgálata;
• Hálózati kommunikáció- és adatforgalom-elemzés;
• Dokumentumok felkutatása, elemzése;
• Adattárolók hiteles kezelése, másolat készítése;
• Információbiztonsági incidensek elkerülésére megoldási javaslatok kidolgozása;
• Mobile Device Security Analyst (GMOB);
• Kártékony kód elemzés (statikus és dinamikus módszerekkel, kód-helyreállítás, anti-reverse-engineering technikák, Sandbox technológia, User Behavior Analysis);
• Prezentáció szakmai konferenciákon.

• Informatikai mérnöki diplomával, vagy azzal megegyező 2-3 éves szakmai tapasztalattal rendelkezel;
• Jártas vagy az IT biztonsági alapismeretekben és van érzéked az IT és hálózati ismeretekhez (operációs rendszerek, hálózati protokollok stb.);
• Rendelkezel IT biztonsági minősítéssel (CEH/OSCP/OSCE/CHFI/SANS stb.);
• Jártas vagy a script nyelvekben és
• képes vagy a precíz, önálló munkavégzésre, és csapatban is szeretsz dolgozni.

Ami nálunk előnyt jelent:
• Üzemeltetési, hálózati vagy IT biztonsági rendszermérnöki gyakorlat;
• Programozási ismeretek;
• Script nyelvek ismerete;
• IT biztonsági minősítések;
• CEH/OSCP/OSCE/CHFI/SANS minősítés és gyakorlat;
• B kategóriás jogosítvány.

Amire nálunk számíthatsz:
• Hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél.
• Számos szakirányú továbbképzésen és szakmai konferenciákon való részvétel lehetősége.
• Fiatalos és lendületes csapat, szervezeten belüli szeléskörű tapasztalatszerzési, fejlődési potenciál.
• Rendszeresen igénybe vehető, Home Office munkarend.