CSOPORTSZINTŰ SZABÁLYOZÁSI ÉS KÖZKAPCSOLATI ÜGYEK SZAKÉRTŐ (24000307)

MOL Magyarország

A MOL Nyrt. Corporate Affairs (Társasági Kapcsolatok) Regulatory Excellence Center (Szabályozási Kiválóság Központ) csoportszintű szervezete munkatársat keres határozatlan idős munkavégzéssel az alábbi munkakörbe:
Csoportszintű Szabályozási és Közkapcsolati Ügyek Szakértő
Munkavégzés helye: Budapest
Feladatok:
A MOL Csoport hazai és a Közép- és Kelet-Európai régióban kiemelt leányvállalatai működését érintő európai uniós, illetve az adott országban érvényesülő (elsődlegesen energetikai, vegyipari, zöld átmenetre vonatkozó) szabályozási környezet nyomon követése, a szabályozási változásokból eredő hatások és kockázatok értékelésének jogi és szabályozási szempontú támogatása, illetve érdekképviseleti feladatok ellátása, ezen belül:
• Az üzleti területek tájékoztatása a MOL Csoportot – a Közép- és Kelet-Európai régióban csoportszintű üzleti folyamatai tekintetében vagy határon átnyúló jelleggel – érintő szabályozási ügyekben a közzétett jogszabálymódosító javaslatokról, folyamatos kapcsolattartás az egyes területek képviselőivel, a javaslatok belső véleményeztetése, az üzleti területektől érkezett visszajelzések alapján a MOL csoportszintű álláspont megfogalmazása
• A társaságcsoport működésének eredményességét elősegítő szabályozási megoldások, javaslatok normaszöveg szintű kidolgozása, egyeztetése az érintett üzleti területekkel, a Közép- és Kelet-Európai régióban kiemelt leányvállalatokkal, az egyes megoldások koordinálása stratégiai szempontok figyelembe vételével
• Aktív részvétel a MOL Csoporton belüli szakmai egyeztetéseken
• Az érdekérvényesítéshez szükséges szabályozási szempontú, jogi szakmai háttér biztosítása
• Közreműködés a MOL felsővezetői felkészítők és a közkapcsolati kommunikációt támogató szakértői anyagok elkészítésében
• Külső partnerekkel folytatott szabályozási tárgyú egyeztetések nyomon követése, szükség szerinti részvétel
• Szabályozási munkacsoportok munkájában való részvétel, iparági szakmai javaslatok jogi támogatása
• A nemzetközi vagy magyarországi szakmai érdekképviseleti szervezetekben végzett munka támogatása, szakmai szövetségi anyagok jogi szempontú véleményezése
• Közreműködés a szervezet jelentéstételi kötelezettségeinek teljesítésében, a szükséges szakmai beszámolók elkészítésében
• A leányvállalatok szabályozási kérdésekkel és a MOL álláspontokkal kapcsolatos tájékoztatásának támogatása
Elvárások:
• Felsőfokú jogi végzettség
• Legalább 5 év jogi/szabályozási munkakörben szerzett tapasztalat
• Jogi szakvizsga
• Tárgyalóképes angol nyelvismeret szóban és írásban
• Agilis, nyitott attitűd
• Kiváló kommunikációs és kapcsolatteremtési képesség, konstruktív együttműködési készség
• A jogalkalmazói szemléleten túlmutató problémamegoldásra orientált megközelítés, analitikus és rendszerszinten szintetizáló gondolkodásmód
• Proaktivitás, asszertivitás, megbízhatóság, precizitás, lojalitás
• Csapatmunkára való hajlandóság
• MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook), és jogtár programok ismerete
Előnyt jelent:
• Az energetikai (különösen szénhidrogén-bányászat, földgáz, villamosenergia, fenntarthatóság, energiahatékonyság, megújuló energia, biogáz, hidrogén, környezetvédelem, karbonsemlegesség) vagy vegyipari szektorban működő vállalatnál, illetve a felsorolt területeken a közigazgatásban szerzett szabályozási gyakorlati tapasztalat
• Jogi kodifikációs tapasztalat
• Az Európai Unió jogalkotási folyamatának ismerete, ezzel összefüggésben szerzett gyakorlati tapasztalat
• Energiajogi végzettség, energetikai területen szerzett egyéb szakirányú képzettség
• Gazdasági vagy műszaki szakirányú további képzettség
Amit ajánlunk:
• Versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag, 13. havi fizetéssel, cafeteriával
• Stabil munkahely, hosszútávú karrierlehetőségek
• Komplex, változatos és kihívást jelentő munka egy profi csapat tagjaként
• Home office lehetőség, rugalmas munkaidő
• Szakmai és egyéb képzések biztosítása
• Teljesítményértékelési rendszer, mentorálási lehetőség

A pályázatok leadási határideje: 2024. március 10.
A pályázatokat önéletrajz és motivációs levél beküldésével várjuk.