IT Biztonsági Beavatkozó Mérnök-Operátor

Nemzetbiztonsági Szakszolgálat

Az NBSZ NKI egyes, kiemelt jelentőségű állami ügyfelek védelme érdekében, a káros esemény/hivatkozás/objektum megszűntetését és elérhetetlenné tételét célzó, aktív beavatkozási képességet nyújtó rendszereket is üzemeltet. E rendszerek megfelelő, magas színvonalú üzemeltetésének biztosítása céljából, az NBSZ NKI nyitott pozíciókat kínál, az alábbi paraméterek alapján:

A következő feladatokban számítunk Rád:
• Az aktív reagálást biztosító rendszerek Dashboard felületeinek proaktív monitorozása, események, incidensek azonosítása;
• Csatlakozni kívánó ügyfelek rendszereinek bekötésében való közreműködés (megfelelő műszaki beállítások meghatározása és érvényesítése);
• Meglévő ügyfelek rendszereire vonatkozó beállítások finomhangolása;
• Bekövetkezett káros esemény elhárítását célzó, szükséges intézkedések elvégzése;
• Védett ügyfelek információinak rendszerezése, frissítése, esetleges kapcsolattartás (pl.: komolyabb incidens alkalmával);
• Automata rendszerek által felfedezett káros URL-ek/objektumok validálása, esetleges tiltási szándék engedélyezése;
• Más szakmai területről érkezett, aktív beavatkozásra irányuló kérelem szakmai ellenőrzése, végrehajtása;
• Szakmai egyeztetéseken, továbbképzéseken való részvétel;
• Alapvető dokumentálás, kimutatások készítése, jelentésírás;

• Informatikai mérnöki diplomával, vagy azzal megegyező 2-3 éves szakmai tapasztalattal rendelkezel;
• Átfogó ismeretekkel bírsz egy általános informatikai infrastruktúra tipikus hálózati- és rendszerelemeiről (pl.: hálózati megoldások, határvédelem, kívülről is megjelenő szolgáltatások stb.);
• Jártas vagy a hálózati- és IT biztonsági alapismeretekben (pl.: tipikus támadási fajták, hálózati protokollok és azok általános működése stb.);
• Képes vagy a precíz, önálló munkavégzésre és csapatban is szeretsz dolgozni;

Ami nálunk előnyt jelent:
• Hálózati, IT biztonsági vagy üzemeltetői gyakorlat;
• Felsőfokú szakirányú végzettség és/vagy
• Meglévő releváns hálózati, biztonsági vagy üzemeltetői iparági minősítés(ek) (pl.: CCNA, CEH, Microsoft vagy témába vágó további képesítések);
• Tanulási készség és hálózati/biztonsági irányba történő fejlődési szándék;

Amire nálunk számíthatsz:
• Hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél.
• Számos szakirányú továbbképzésen és szakmai konferenciákon való részvétel lehetősége.
• Fiatalos és lendületes csapat, szervezeten belüli szeléskörű tapasztalatszerzési, fejlődési potenciál.
• Rendszeresen igénybe vehető, Home Office munkarend.