Technológus mérnök / Technology Engineer

Apollo Tyres (Hungary) Kft.

Standszám:

Új kollégáinkat keressük TECHNOLÓGUS MÉRNÖK pozícióba!
Apollo Tyres Hungary, B16 stand

Feladatok:
• Részvétel az új design kialakításban, új receptúrák bevezetésében, a folyamatok fejlesztésben, és a gyártás mérnöki oldalról való támogatásában
• Hibaanalízis, gyökér-ok meghatározás, akciótervek kidolgozása
• Folyamat-optimalizálás, költségcsökkentő javaslattételek, a kritikus területek analizálása
• Hibajavító intézkedések bevezetése a termelés napi életébe
Elvárások:
• Befejezett BSc vagy MSc gépész/vegyész/polimer mérnöki végzettség
• Aktív angol nyelvtudás (a szókincsed miatt nem kell aggódnod)
• Tudásvágy
• Analitikus gondolkodásmód
• Jó problémamegoldó képesség
Amit mi nyújtunk neked, ha minket választasz:
• Magas bónusz, lakhatás támogatása
• Szakmai fejlődési lehetőség az ország egyik legmodernebb gyárában
• Ipar 4.0
• Minden nap foglalkozunk azzal, hogy a fejlesztésekben használhasd kreativitásod és tudásod.

We are looking for our new colleagues for the position of beginner TECHNOLOGY ENGINEER!
Apollo Tyres Hungary, pavilon B16

Tasks:
• Participation in new design design, introduction of new recipes, process development, and support of production from the engineering side
• Error analysis, root cause determination, development of action plans
• Process optimization, cost-cutting recommendations, analysis of critical areas
• Introducing error correction measures into the daily life of production
Expectations:
• Completed BSc or MSc degree in mechanical/chemist/polymer engineering
• Active English language knowledge (you dont have to worry about your vocabulary)
• Thirst for knowledge
• Analytical mindset
• Good problem-solving skills
What we offer you if you choose us:
• High bonus, housing allowance
• Professional development opportunity in one of the most modern factories in the country
• Industry 4.0
• We work every day to help you use your creativity and knowledge in your development.